...

Topkapı Sarayı Nerede

Topkapı Sarayı Nerede

Topkapı Sarayı Nerede, Türk Tarihinin en büyük devletlerinden birisi, nitekim Osmanlı Devletidir. Keza Türk tarihinde ki bir çok kayıtlı belge, doküman ve tarihi eser de, yine Osmanlı Döneminden günümüze kadar kalmıştır. Bu tarihi belge doküman ve eserlerin günümüze kadar kayıtlı kalabilmesi ise, Osmanlı’nın yerleşik devlet düzeninden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda Fatih’in İstanbul’u Fethettiği dönemde yaptırdığı ve tarihi yarımada üzerinde bulunan Topkapı Sarayı, çok önemli bir yer edinmektedir. Osmanlı Devleti zamanında, devletin kalbi olarak adlandırılan Topkapı Sarayı, günümüzde dünyanın en büyük ve devasa tarihi müzelerinden biridir. Aynı zamanda bir milyonun üzerinden tarihi eserin de içerisinde bulunduğu Topkapı Sarayı ulaşım anlamında da çok kolay bir konumdadır.

Topkapı Sarayı Ulaşım

Tarihi yarımada üzerinde bulunan ve meşhur Saray Burnu açıklarında yer alan Topkapı Sarayı, tramvay ile, taksi ile ve dolmuşlar ile rahatça ulaşılabilmektedir. İstanbul Transfer hattı boyunca da elverişli bir ulaşım kolaylığına sahip Topkapı Sarayı Ulaşım hattı, bir çok yerli ve yabancı turistin ziyaretine açıktır. Topkapı Sarayı Ulaşım için tavsiye edebileceğim en iyi firmalar ise, İstanbul Transfer hizmetini veren İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, Sabiha Gökçen Transfer Firmaları ve SAW Transfer Firmalarıdır. Peki neden genel olarak Havalimanı Transfer Firmaları tercih edilmektedir? Çünkü özellikle yabancı turistlerin, İstanbul’da ki ilk güzergahları, İstanbul Havalimanı Transfer Hattı ve Sabiha Gökçen Transfer hattıdır. 

Topkapı Sarayı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Topkapı Sarayı Divan-u Hümayun giriş ücreti, 2020 yılı itibariyle güncel olarak altmış liradır. Tabii bu fiyat her sene belki de her ay değişiklik göstermektedir. Tabii müze kartınız var ise, bu ücreti bile ödemeden girebilirsiniz. Çünkü müze karta ödediğiniz ücret sayesinde, Topkapı Sarayı giriş ücreti ne kadar gibi sorulardan kurtulmuş olursunuz. Ama Müze Kart gibi işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız, İstanbul Transfer Firmaları aracılığı ile seyahat edebilirsiniz. Çünkü İstanbul Transfer hizmeti veren İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, Sabiha Gökçen Transfer Firmaları ve SAW Transfer firmaları gibi kuruluşlar, yolcularının rahat rahat tüm müzeleri ziyaret edebilmesi için özel günlük müze kartlar tahsis etmektedir. Bu sayede çok kolay bir gezi rotası sağlayabilirsiniz.

Topkapı Sarayı İstanbul Havalimanı Transfer

İstanbul tarihi yarımadada seyahat etmeyi ve gezmeyi düşünen tatil severlerin, İstanbul’da ki ilk durakları, İstanbul Havalimanı Transfer güzergahıdır. Keza İstanbul Transfer firmaları da, bu anlamda tatil severlere başarılı ve kaliteli bir seyahat hizmeti sunarak, tarihi yarımadada ki tüm ulaşım ve gezi hizmetini vermektedir.  Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Transfer güzergahı, ya da diğer bir deyişle SAW Transfer hattı, turist kafilelerinin İstanbul’da ki ikincil güzergahlarından birisidir. Sabiha Gökçen Transfer hizmetini veren SAW Transfer Firmaları, özellikle de konforlu, rahat ve kaliteli bir ulaşımı tercih eden tatil severlere, keyifli bir seyahat imkanı sunmaktadır.