...

İstanbul Deniz Müzesi Nerede

İstanbul Deniz Müzesi Nerede

Türkler, Anadolu’ya girdikten kısa bir süre sonra, denizle tanışarak ilk denizcilik faaliyetlerine başlamaktadır. Tabii Osmanlı Devleti’nin büyük ilerleyişinden ve güçlenmesinden sonra da denizcilik sektörü, aynı doğru orantıda gelişerek büyümektedir. O zamanlarda Orta Çağ dönemlerinde çok fazla denizcilik ürününü ortaya koyan Osmanlı, tarihi anlamda da fazlası ile eseri günümüze kadar muhafaza edip korumayı başarmıştır. Bu eserlerin sergilendiği yegane yerlerden birisi ise, İstanbul Deniz Müzesidir. Peki ya İstanbul Deniz Müzesi Nerede yer almaktadır ve tam olarak lokasyonu nerededir? 

İstanbul Deniz Müzesi, şuan Beşiktaş meydan bölgesinde bulunmaktadır. Beşiktaş – Kadıköy iskele hattının hemen yanı başında yer almaktadır. Daha da detaylı olarak yerini öğrenmek isteyenler için ise İstanbul Deniz Müzesi, Tarihi Dolmabahçe Sarayı ile bitişiktir. Peki İstanbul Deniz Müzesi neden Beşiktaş’ta yer almaktadır? Beşiktaş ilçesi, İstanbul’un deniz faaliyetleri açısından oldukça önemli bir yer sahiptir. Keza Osmanlı’nın denizcilik faaliyetleri için Beşiktaş, bir can damarını temsil etmektedir. Hatta Beşiktaş’ın denizcilik anlamında ki önemi için de, tarihi Beşiktaş Meydanında, Türk Tarihinin en büyük denizcilerinden biri olarak sayılan Barbaros Hayrettin Paşa’nın; namı değer Barbaros Paşa’nın heykeli yer almaktadır. İstanbul Deniz Müzesi Ulaşımı ise, oldukça kolaydır. 
Ama Beşiktaş meydanı, oldukça yoğun trafik sorunu nedeni ile boğuşmaktadır. Bu yüzden İstanbul Deniz Müzesi ulaşımı için kendi şahsi araçlarınız ile giderseniz, yolda kalabilir, park edecek yer bulamayabilir, park ettiğiniz yerden de aracınızın çekilme ihtimali olabilir. Bu yüzden İstanbul Deniz Müzesi ulaşımı için İstanbul Transfer Firmalarını tercih etmelisiniz.

İstanbul Deniz Müzesi Ücreti Ne kadar?

Öğrenciler için ücretsiz ve yetişkin bireyler için de yaklaşık olarak 10 lirayı bulmaktadır İstanbul Deniz Müzesi giriş ücreti. Tabii bu fiyatlandırma, 2020 – Eylül ayı hesaplanarak yapılmış bir ücretlendirmedir. Ama İstanbul Deniz Müzesi giriş ücreti ne kadar gibi soru, ileriki tarihlerde yükselebilmektedir.
İstanbul Havalimanı İstanbul Deniz Müzesi Ulaşım İstanbul Havalimanı ile İstanbul Deniz Müzesi arası mesafe, bir hayli uzaktır. Bu yüzden taksi, dolmuş ve benzeri toplu ulaşım araçları ile seyahat etmek yorucu olabilmektedir. bu anlamda ise, İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları tercih edilmektedir. İstanbul Havalimanı Transfer Firmalarının bu anlamda turist kafilelerine vermiş olduğu hizmet, çok başarılıdır. İstanbul Havalimanı Transfer firmaları, aynı zamanda seyahat hizmetleri ile şehirler arası ulaşımda da başarılı bir hizmet yürütmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul Deniz Müzesi Ulaşım

İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve İstanbul Deniz Müzesi’ne bir hayli uzak bir mesafede bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer ağı, turist kafileleri için tercih edilen ikinci yerlerden birisidir. Ama bu kadar uzun ve meşakkatli bir yolu, keyifli ve kaliteli hale de, İstanbul Transfer hizmeti veren Sabiha Gökçen Transfer Firmaları (SAW Transfer) dönüştürmektedir. Sabiha Gökçen Transfer Firmaları (SAW Transfer), vermiş olduğu başarılı hizmetle, turist kafilelerinden yüksek bir memnuniyet almayı da hak etmiştir.