...

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Yerler, İstanbul, tarihiyle, doğasıyla, medeniyetiyle ve kültürüyle, Avrupa’nın, Asya’nın ve Afrika’nın merkezinde bulunan, dünyanın en gözde şehirlerinden biridir. Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist, İstanbul’u gezmen için gerek Türkiye’nin seksen bir şehrinden, gerekse de dünyanın dört bir yanından, yığınlar halinde İstanbul’a gelmekte ve doğabildiğince gezmeye devam etmektedir. Pekiye ya İstanbul’a gezilecek yerler neresidir? İstanbul’da gezilme, gezi ve turizm kategorisine alacak olursak. Geziler için bir çok kategoriler karşımıza çıkmaktadır. Bu kategorler, genelde şu şekilde olmaktadır. İstanbul’da gezilecek tarihi yerler, İstanbul’da gezilecek Doğal yerler, İstanbul’da gezilecek yerler, İstanbul’da gezilecek müzeler şeklindedir. Bunların her bir kategorisini tek tek izah edeceğiz.

İstanbul’da gezilecek tarihi yerler olarak bakılacak olunursa, tarihi yarım adayı gezmenizi tamamen tavsiye ederiz. Hatta bir haftanızı tamamen tarihi yarımadaya ayırın. Peki ya tarihi yarım adaya nasıl ulaşım sağlanır? Tramvay araçları ile, metro ile, minibüs ile ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz bunlarla birlikte ayrıca olarak, İstanbul Transfer firmalarının sizlere tahsis edeceği araçlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Vip Transfer araçları, sizlere daha kaliteli bir hizmet sunabilir ve gitmek istediğiniz yerin tam önüne kadar sizleri bırakır ve tekrar ayrılmak istediğiniz zaman sizi istediğiniz vakitte oradan aldırabilir.

İstanbul’da gezilecek yerler

İstanbul’da gezilecek yerler neresi diye sorulacak olunursa, aslında her yer bu kategoriye girmekte, Şile’de ki tarihi mahallelerden tutun da, Silivri’de ki doğal yaşamın olduğu köylere kadar bir çok alan, sizlere hizmet vermektedir. Tabii bunlara gitmek içinde bir diğer önemli husus vardır. O da ulaşımı yerinde sağlamaktır. Bu ulaşım nasıl sağlanır? Bir çok avantaj ve alternatif seçecek vardır ama sizlere önerebileceğimiz en ideal ulaşım seçeneği, İstanbul Transfer firmalarını tercih etmeniz olacaktır. İstanbul Transfer firmaları, sizlerin tam da istediğiniz hizmet ve kalitede imkanları, ayaklarınıza kadar sunar. Ayrıca İstanbul Vip Transfer hizmetleri yakın zamanda pek çok yerli ve yabancı turist tarafından tercih edilen ilk transfer hizmetidir. Artık turistler taksi gibi şeyleri tercih etmenin yanı sıra, İstanbul Vip Transfer firmaları ile iletişime geçerek, onların imkanlarından faydalanmaktadır. 

İstanbul’da gezilecek Doğal Mekanlar neresi diye soracak olur iseniz, tabii ki de ilk akla gelen mekan, Çamlıca tepesidir. Beşiktaş, Ortaköy ve İstanbul Boğazının tam karşısında yer alan bu efsanevi tepede bulunan Camlıca Camii, her yıl yerli ve yabancı bir çok Müslüman turistin de ilgisini çekmektedir. Ayrıca caminin mimari yapısı ise, çok ilgi görmektedir. Bununla birlikte bir diğer mekan ise, Belgrat ormanlarıdır. Doğası ve ferahlığı ile harika bir yerdir. Belgrat ormanlarına gitmek için ise, İstanbul Vip Transfer firmaları ile iletişime geçerek ulaşımı sağlayabilirsiniz. İstanbul Vip Transfer hizmeti sayesinde, herhangi bir sorun yaşamadan dilediğiniz gibi ulaşımı sağlamış ve konforlu bir şekilde gezinizi yapmış olursunuz.