...

İstanbul Ayasofya Camii Nerede

İstanbul Ayasofya Camii Nerede

Bu  2021 yılın yaz dönemi boyunca gerek Türkiye’de gerekse de tüm dünyada en çok tartışma konularından birisi olan mekan, hiç su götürmez bir gerçektir ki Ayasofya Camii’dir. Cumhuriyetin kurulmasından sonra müze statüsüne getirilerek ibadete kapatılan Ayasofya Camii, gerek İstanbul’un Fethi için taşıdığı anlam bakımından, gerek Orta ve Doğu Avrupa Milletlerinden Ortodoks Hristiyanlarının manevi kalesi bakımından, gerekse de tarih sever turistler bakımından çok önemli bir yer edinen Ayasofya Camii, Milattan Sonra 537. Yılda Ortodoks Hristiyanlarının ibadetine açılmıştır. Ortodoks Hristiyanların en büyük ibadethanesi olarak görülen ve o zaman ki ismi ile Hagia Sophia Cruch olarak isimlendirilen günümüzde ki Ayasofya Camii, Milattan Sonra 1453’te Sultan II. Mehmet’in İstanbul’u Fethetmesi ile camiye çevrilmiştir. Camiye çevrilmesinin ardından dört köşesine de büyük minareler dikilen Ayasofya Camii, 1930’lu yıllara kadar ibadete açık hale gelmiştir. 1930’lu yılların ardından bir danıştan genelgesi ile ibadete kapatılarak müze haline getirilen Ayasofya Camii, bu yılın geçtiğimiz Temmuz ayında dünya çapında ki büyük tepkilere rağmen tekrar ibadete açılarak eski statüsünü korumaya devam etmiştir. Ayasofya Camii Nerede yer alır sorularının en net cevabı ise, İstanbul’un Avrupa yakasında ki tarihi yarımadada yer almaktadır. Karşısında Sultan I. Ahmet döneminde inşa edilmiş Sultan Ahmet Camii, Solunda Fatih Sultan Mehmet Zamanında inşa edilmiş Topkapı Sarayı, Solunda ise, İstanbul kadar eski olan tarihi Yer Batan Sarnıcı bulunmaktadır. 

Ayasofya Camii Ulaşım

İstanbul Ayasofya Camii Ulaşımı, oldukça kolaydır. Ama turistlerin yoğun ilgisinin yaşandığı İstanbul Ayasofya Camii Ulaşımı, trafiğe kapılma ve çeşitli yol sorunları yaşaması durumunda, zorluk gösterebilmektedir. Bu anlamda İstanbul Ayasofya Camii Ulaşımı için en iyi seçenek, İstanbul Transfer Firmalarıdır. Çünkü İstanbul Transfer Firmaları, İstanbul Ayasofya Camii Ulaşımını en hızlı ve kolay yoldan tarih severlere ve turist kafilelere sunmaktadır. İstanbul Transfer hizmetleri, İstanbul’un pek çok yerinde çalışma vermektedir. Özellikle turist kafilelerinin İstanbul Transfer hattında ki ilk durağı olan İstanbul Havalimanı Transfer hattı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer hattı (SAW Transfer), bu anlamda büyük hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı Ayasofya Camii Ulaşımı

İstanbul Havalimanı Transfer hattı ile Ayasofya Camii ulaşımı, oldukça zor görülmektedir. Ama İstanbul Transfer hizmetini veren İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, özellikle İstanbul VİP Transfer hizmetleri ile turist kafilelere en kaliteli ve başarılı hizmeti sunarak, İstanbul Ayasofya Camii Ulaşımını kolaylaştırmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ayasofya Camii Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ayasofya Camii ulaşımı, oldukça meşakkatli ve zordur. Çünkü İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve mesafe olarak da uzakta kaçana Sabiha Gökçen Transfer hattı (SAW Transfer), taksi, dolmuş ve benzeri toplu ulaşım araçları ile zor görülmektedir. Bu anlamda İstanbul Transfer hizmeti veren Sabiha Gökçen Transfer Firmaları (SAW Transfer) ile ulaşım, daha kolay olarak sunulmaktadır.