...

Dolmabahçe Sarayı Nerede

Dolmabahçe Sarayı Nerede

Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Boğazının Avrupa yakasında olan sahilde yer almaktadır. Dolmabahçe Sarayı, aslen Beşiktaş ilçesinin Vişnezade mahallesinde bulunmaktadır. Meşhur Beşiktaş Meydanının sağ tarafında ve İstanbul Denizcilik Müzesi’nin bitişinde bulunan Dolmabahçe Sarayına ulaşım ise oldukça kolaydır. İstanbul Dolmabahçe Sarayı ulaşımı için özel halk otobüsleri ve Belediyeye bağlı toplu taşıma araçları kullanılabilmektedir. İstanbul Dolmabahçe Sarayı Ulaşımı için aynı zamanda İstanbul Transfer Firmaları da, İstanbul’un çeşitli yerlerinde hizmet vererek, tarih severlerin seyahatinde yardımcı olmaktadır. İstanbul Dolmabahçe Sarayı ulaşımı için Beşiktaş Meydanına gitmeniz, daha faydalı olacaktır. Keza Beşiktaş Meydanından Dolmabahçe Sarayı ulaşımını kara yolu ile de yürüyerek yapabilirsiniz. Bu sayede pek çok güzelliği daha yakinen görme fırsatını yakalamış olursunuz. İstanbul Transfer firmaları ile yapacağınız seyahatler ise, sizlere İstanbul il sınırları içerisinde bulunan pek çok tarihi saray ve mekanın ziyaretinde yardımcı olmaktadır. Bu anlamda İstanbul Transfer hizmetlerinden faydalanmayı düşünen tatil severler için İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, Sabiha Gökçen Transfer Firmaları ve SAW Firmaları, öncü bir çalışma yürütmektedir. Osmanlı’nın son dönemlerinde yapılmış ve Batı Mimarisi ile tasarlanmış Dolmabahçe Sarayı, hem Osmanlı Dönemi tarihini, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihini yakinen görmek isteyenler için en büyük örnektir. Keza Cumhuriyet Döneminde İstanbul’a gelen devlet büyükleri ve diplomatik kişiler, Atatürk’ün önderliğinde Dolmabahçe Sarayında ağırlanmaktaydı. Keza herkesin bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de bedenen aramızdan ayrıldığı mekan, yine Dolmabahçe Sarayının 309 numaralı odasıdır. Bu anlamda her 10 Kasım tarihinde gencinden yaşlısına Türkiye’nin pek çok yerinden insan, Atatürk’ü anmak ve hatıralarını yaşatmak için Dolmabahçe Sarayını ziyaret etmektedir. 

İstanbul Havalimanı Dolmabahçe Sarayı Ulaşım

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan ve dünyanın en büyük havalimanları arasında gösterilen İstanbul Havalimanı, özellikle yurt dışından Türkiye’ye seyahate gezmeye ve tatile gelen turist kafilelerinin ilk uğradıkları noktadır. Bu anlamda İstanbul Havalimanı Transfer firmalarının da, İstanbul Transfer hattında ki kara yolu taşımacılığında ve VİP Transfer hizmetlerinde büyük katkıları bulunmaktadır. İstanbul Transfer hizmeti veren İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, İstanbul Dolmabahçe Sarayı ulaşımı için de turist kafilelerine seyahat danışmanlığı yapmaktadır. keza İstanbul Transfer hizmeti veren İstanbul Havalimanı Transfer Firmaları, sadece iki nokta arası ulaşımda değil, aynı zamanda şehir içinde ki tüm turistik ziyaretlerde önemli bir seyahat hizmeti vermektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul Dolmabahçe Sarayı Ulaşım

İstanbul’un batısında bulunan ve hava yolu ulaşımında önemli bir uğrak merkezi olan Sabiha Gökçen Transfer hattı, yerli ve yabancı yolcular açısından önemli bir yere sahiptir. Sabiha Gökçen Transfer hizmeti veren SAW Transfer Firmaları da, bu anlamda İstanbul Dolmabahçe Sarayı Ulaşımında önemli hizmetler yürümektedir. Sabiha Gökçen Transfer hizmeti veren SAW Transfer Firmaları, sadece İstanbul Dolmabahçe Sarayı ulaşımında değil, aynı zamanda İstanbul şehri içerisinde ki tüm tarihi ve turistik mekanların ziyaretlerinde seyahat çalışmaları yürütmektedir.